İçeriğe geç

DENEYAP Atölyeleri Kurluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Çocuklarımıza robotik kodlama, nanoteknoloji, siber güvenlik, nesnelerin interneti, tasarım, mobil uygulama ve yapay zekâ eğitimleri vermek için DENEYAP Teknoloji Atölyeleri kuruyoruz. Hedefimiz, iki yıl içinde 81 ilimizin tamamına bu hizmeti götürmektir.’ dedi.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirme amacıyla “Geleceğin Teknoloji Yıldızları” programı kapsamıyla Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) bünyesinde hayata geçirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun da desteği sonucu başlatılan proje gün geçtikçe büyüyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Söz verdiğimiz gibi 81 ilde hayata geçireceğimiz ‘100 Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi’nin ilk adımını 12 ilimizde başlatıyoruz. Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı Türkiye’ye yayılacak, gençlerimiz hayal edecek, araştıracak, geliştirecek, üretecek. Geleceğin bilim insanlarını, araştırmacılarını, girişimcilerini keşfetmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen proje, hızlı bir şekilde diğer illerde de yaygınlaştırılacak. 2020 yılı sonuna kadar 81 ildeki gençler ile tanışacak. Deneyap Türkiye adı verilen proje, Türkiye’nin teknolojik kalkınma programı ‘Milli Teknoloji Hamlesi’nin itici gücünü oluşturmak üzere teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirme amacıyla oluşturuldu.” dedi.

Teknoloji atölyeleri, eğitimleri ülkemizin uluslararası düzeyde kendini kanıtlaması için olmazsa olmaz mıdır?

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir