İçeriğe geç

Dünya Saati Eylemi

WWF’nin iklim değişikliğine dikkat çekmek için gerçekleştirdiği “Dünya Saati” eylemi kapsamında, yarın akşam 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklar kapatılacak. Küresel eyleme İstanbul da katılıyor Boğaz’daki köprülerin ışıkları kapatılacak.

Konuya ilişkin bilgi veren WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, “Dünya Saati” eyleminin, 2007’den beri her yıl yapıldığını ve küresel bir eylem olduğunu belirtti. Pasinli, Herkesin doğa için bir saatini ayırması gerektiğinin altını çizdi.

Aslı Pasinli, “Etkinliğin bu yılki teması ‘Doğa ve İnsan için Yeni Bir Başlangıç.’ Bu yıl Türkiye’de Ayasofya Müzesi, Edirne Selimiye Camii, Efes Antik Kenti, İstanbul Boğazı’ndaki köprüler, Rumeli Hisarı gibi pek çok yapının yanı sıra Bilgi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi gibi birçok kurum da ışıklarını kapatacak. Ayrıca Başakşehir Futbol Kulübü ve Fenerbahçe Spor Kulübü de ışıkları kapatarak etkinliğe destek verecek.” dedi.

Dünya Saati eylemi, www.dünyasaati.org sitesinden kayıt yapılarak desteklenebiliyor. Kayıt yaptırmak istemezseniz yarın 20.30-21.30 da ışıklarınızı kapatarak da destek olabilirsiniz.

Ne dersiniz? Doğa için 1 saatimizi ayıralım mı?

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir