İçeriğe geç

Elektrikli Yerli Milli Otomobil

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin tamamen elektrikli olacağını belirtti. Varank, “2019’un sonunda bir prototip göreceğiz. 2022 yılında da muhtemelen ikinci yarısında inşallah araçlar satışa çıkmış olacak.” dedi.

Varank, projeye yönelik çalışmaların planlanan süre içerisinde ilerlediğini belirtti. Yapılan açıklamaya göre, elektrikli yerli otomobilin menzili 500 kilometre olacak. Fiyatı uluslararası pazarda rekabet edebilecek bir fiyat olacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Elektrikli otomobil projesinin otomotiv sanayini dönüştürecek önemli bir proje olduğunun altını çizdi ve “Biz bunu sadece bir otomobil projesi olarak görmüyoruz. Dünyada müthiş bir değişim, dönüşüm var. Otomobil endüstrisi de bu dönüşümün, değişimin en hızlı yaşandığı sektörlerden biri. Baktığınızda artık elektrik motorlarıyla, yazılımlarıyla, otonom sürüşüyle, pil teknolojileriyle otomobil endüstrisi tamamen başka bir yöne gidiyor. Biz de bu projeyle bu fırsat penceresini doğru zamanda yakaladığımıza inanıyoruz.” dedi.

Yerli otomobil rağbet görür mü?

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir