İçeriğe geç

Huawei İşletim Sistemi

Reuters haber ajansı, ABD Başkanı Donald Trump’ın Huawei’yi kara listeye almasının ardından, Google’ın da Çinli şirket ile olan iliskilerini askıya aldığını iddia etti. Buna göre, Google artık Huawei telefonlara destek vermeyecek. Google servisleri ve güncellemeler telefonlarda çalışmayacak. Peki telefonlar çalışmayacak mı? Çalışacak. Yaptırım piyasaya sürülecek yeni telefonları kapsıyor. Eskiler çalışacak.

Huawei Google kararı sonrası açıklama yaptı; “Güncellemelere devam edeceğiz” dedi. Hizmetlerin Huawei kullanıcıları için devam edeceğini belirtti.

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı gün geçtikçe alevleniyor. Yaptırımlar devam ediyor. Çinli şirketin akıllı telefonlarına bir yaptırımda İngiltere telekomünikasyon devlerinden geldi. İngiliz telekomünikasyon şirketleri Vodafone ve EE, Huawei’e uygulanan yaptırımlar sonrası piyasadaki gerginliği öne sürerek, bu marka 5G destekli telefonların satışını askıya aldı.

Görünen o ki, Çinli şirkete baskı devam ediyor. Sonuç ne olur? Uygulanan yaptırımlar sonucunda köşeye sıkışan Huawei, baskının devam etmesi halinde kendi işletim sistemlerinin bu yıl sonuna doğru hazır olabileceğini açıkladı. Çinli şirketin işletim sistemi popüler olur mu? Yaptırımlar Huawei’nin sonu mu?

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir