İçeriğe geç

Moderatörlük Yarışı

Gazeteci Uğur Dündar, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın canlı yayın tartışmasında moderatörlük için kendisini tercih etmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve moderatörlük yapmayacağını belirtti.

Uğur Dündar Twitter hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı, “Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum” dedi.

Bir takım hazırlıklar yapıldığını gören Uğur Dündar, ne takım hazırlıklar yapıldığından bahsetmedi. Açıklama tartışma yarattı. Uğur Dündar’a baskı yapıldığı iddia edildi. Tecrübeli gazeteci bu iddiaları yalanladı ve “Tanıyanlar bilir ben, hiçbir baskıya pabuç bırakmam. Ayrıca kimseden de asla böyle bir girişim gelmedi.” dedi. Kararının nedenini Türkiye’deki kutuplaşma olarak belirtti.

Görünen o ki, Uğur Dündar moderatörlük yapmayı istemiyor ama bir takım hazırlıklar yapılıyor demekten de geri kalmıyor. Hiç bir baskıya pabuç bırakmayan Uğur Dündar nasıl hazırlıklar yapıldığını açıklayacak mı? İki adayın canlı yayın tartışmasında demokrasiye zarar verebilecek ne gibi hazırlıklar yapılabilir? Bu iddialar Binali Yıldırım’ı güçlendiriyor. Yıldırım hiç olmadığı kadar hazır ve iddialı görünüyor. Oyları artıyor.

Adayların canlı yayında tartışmasının demokrasinin gereği ve güzelliği olduğundan her platformda bahseden Uğur Dündar, nedeni tam olarak anlaşılmasa da moderatörlük yapmaktan vazgeçti. Zaten moderatörlük Didem Arslan Yılmaz’ın hakkıydı. Öyle ki, gazetecilik mesleğinde fikri ortaya atan programı yapar.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir