İçeriğe geç

Murat Kurum ‘un En Büyük Hedefi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Pet şişeleri getirenlere kontör yükleyeceğiz” dedi. Geri dönüşümde kullanmak için depozito uygulamasına geçileceğini belirterek, ‘Amacımız üretilen kapların yüzde 80-90’ının, bu uygulamaya geçmiş gelişmiş ülkelerde olduğu gibi toplanması. Bu uygulamayla o pet şişeleri getirenlere kontör yükleyeceğiz, otobüsle alakalı bilet uygulamasında destek olacağız.’ dedi.

Murat Kurum, en büyük hedefinin çocuklara daha güzel bir gelecek bırakmak olduğunu belirtti. 2021 yılında başlayacak depozito uygulaması için hedefin pet, cam şişeler ve karton kutular gibi ürünlerin kullanımını azaltmak olduğunu belirtti.

İklim değişiklikleri ile tam anlamıyla mücadele eden ülke yokken, Türkiye daha fazla çevreci projeleri ile diğer ülkelere örnek olmalıdır. Başka doğa dostu projeler yolda mı?

 İklim değişiklikleri İle Mücadele

Elsevier’s Global Environmental Change” isimli akademik çalışmada yayınlanan raporda küresel ısınmanın, dünyada daha çok savaşa, daha çok tartışmaya ve daha çok göçe sebep olacağı belirtildi. Keza, Pentagon’un da araştırmaları bu yönde sonuçlandı. Türkiye önlemlerini önceden alarak dünya arenasında gerçek bir oyuncu olduğunu ispat edecek mi?

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir