İçeriğe geç

Seçmenin Hikayesi

Seçimlerin yenilenme kararının ardından adaylar kampanyalarına başladılar. Dikkat çekici bir kampanya İmamoğlu’ndan geldi; ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ dedi. Seçmene mesaj ulaştı. Her şey İmamoğlu için güzel oldu. Kampanya viral oldu. İmamoğlu seçmene odaklandı. Bir vaat, bir umut verdi. Cevap AK Parti’den geldi ‘Çünkü Çaldılar’ dendi. Slogan pek tutmadı. Seçmene pek uymadı. ayrıştırdı. Seçmenin aklını karıştırdı.

Gerçek cevap tecrübeli siyasetçiden geldi; Erdoğan, kendisine ‘Her şey güzel olacak’ diyen kişiye cevaben, ‘Daha güzel olacak’ dedi. Erdoğan sloganı doğal olarak buldu. Seçmenin aklına soru işareti koydu; İmamoğlu her şeyi güzel yapabiliyorsa, AK Parti daha güzel yapamaz mı?

İmamoğlu ‘Daha güzel olacak’ sloganından rahatsız oldu. Sloganın içinde geçeklik buldu. İktidar konuşuyordu. Her şey daha da güzel olacak diyordu. İktidar partisi seçmene bir söz veriyordu. Çok geçmedi İmamoğlu’dan açıklama geldi; AK Parti’nin kopya çektiğini görüyorum dedi. İmamoğlu, ‘Birçok konuda kopya çekiyorlar ama bu güzel cümleyi çeksinler, razıyım.’ dedi.

İmamoğlu her şey çok güzel olacak diyor gençlere göz kırpıyor. Seçmene yerin burası diyor. İmamoğlu birleştirmek istiyorum diyor. Seçmenin aklını çeliyor. İmamoğlu beyaz gömlekle konuşma yapıyor. Seçmene ben temizim diyor. İmamoğlu bütün güzellikleri sahiplenmek istiyor. Halbuki, herkes her şeyin güzel olmasını ister. İstemez mi? Seçmen ister. Seçmen her şeyin güzel olmasını hatta, daha güzel olmasını ister. Seçmen bu seçim kimi seçer?

Tek Yorum

  1. Aydın Kırlar Aydın Kırlar

    Herşey Güzel Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir