İçeriğe geç

Tecrübe ve Tecrübesizlik

Ali koç Fenerbahçe’nin Başkan adayı olduğunda, taraftarlar her şey çok güzel olacak diyordu. Yılların yönetiminin yüzü eskimişti. Genç bir başkan Ali Koç başkan, tüm karizması ve iyi niyetiyle Aziz Yıldırım’a baş kaldırıyordu. Taraftar Aziz Yıldırım’ın sert tavırlarından ve isminin öne çıkmasından şikayetçiydi. Fenerbahçe belirli kişilerin değil tüm Fenerbahçelilerin takımıydı. Bir avuç insan Fenerbahçe’yi yönetemezdi. Taraftar kararını verdi. Yeni yüz, yeni söylemle Ali Koç’u seçti.

Her şey çok güzel başlamıştı. Ali Koç yaşlısı genci ile tüm Fenerbahçelileri kucaklamıştı. Onlara umut vermişti. Her şey çok güzel olacak demişti. Ali Koç görevine başladı ama gençliği ve tecrübesizliği yüzünden işler yolunda gitmedi. Belki de gitmemesi sağlandı. Sonuç her iki ihtimalde de aynıydı. Zarar gören Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler oldu. İktidar kavgası takıma yansıdı. Olan Fenerbahçe’nin puanlarına, keyifli maç seyretmek isteyen taraftarlarına oldu. Tatlı söz ve kucaklama Fenerbahçe için her şeyin çok güzel olmasını sağlamadı. Çünkü her şeyin güzel olması için tecrübe lazımdı.

Türkiye’nin gerçeği tecrübe mi?

İmamoğlu 10 senelik siyaset tecrübesi ile umut vaat ediyor. İlerde iyi bir lider olacağını belli ediyor. İlçe Belediye Başkanlığı zamanında yaptığı yararlı işleri konuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye’yi de iyi yönetirim diyor. 10 senelik tecrübe ile iddialı sözler veriyor. Kitleleri peşinden sürüklüyor. İnsanlara her şey çok güzel olacak dedirtiyor. Söz bu ya, herkes kolayca söylüyor. Peki gerçekler mi söyleniyor? Yoksa, temenniler mi?

Şüphesiz Binali Yıldırım’ın en büyük avantajı tecrübesi ve iktidar partisinin desteği. Öyle ya, iktidar partisinin desteği çok önemli. Gerçekleşmesi beklenen projeler için önemli. Projeler için de tecrübe gerekli. Peki gerçekten İstanbul için hangisi daha iyi? İmamoğlu mu? Yıldırım mı?

Bırakalım çaldıları, sattıları, her şey güzel olacakları, gerçekleri konuşalım. Türkiye’nin gerçeğini konuşalım. Bir tarafta tecrübe bir tarafta yeni söylemle genç biri. Hangisi hangisinden üstün? Hangisi hangisinden becerikli? Görünen o ki, tecrübe Türkiye’nin gerçeği!

Tecrübe kazanan Ali Koç kendini kanıtlar. Fenerbahçe’yi hak ettiği yere taşır. Belki ilerde siyasete de atılır. Peki, İstanbul? İstanbul’un zamanı var mı?

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir