İçeriğe geç

Türkiye İttifakı Zamanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyorum.’ dedi. Sadece Milli irade değil, demokrasi de tecelli etti. Hem Binali Yıldırım hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan demokrasiye uygun davrandıklarını, sandıktan çıkana saygı duyduklarını ispat etti. Oluşturulmak istenen ‘Sandıkla Gitmez’ algısı iflas etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybetmek AK Parti için bir son değil, hatta yeni bir başlangıçtır. İktidar partisi AK Parti’nin önünde 4 yıla yakın seçimsiz bir dönem var. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Dönem kızgın demiri soğutma dönemidir.’ demişti. Türkiye ittifakı söylemi herkesi çok etkilemişti. 81 milyon tek yürek olabilir mi?

Eğer gerekli hazırlıklar yapılır, Türkiye ittifakı çalışmaları başlar, barış ve adalet ülkenin her yerinde sağlanırsa, AK Parti bir daha seçim kaybetmez. Kaybettiği oydan fazlasını da geri alır. Fakat, Parti içindeki çürükler ayıklanmaz, kibir engellenmez, çıkar ilişkileri bitmezse oy düşecektir. Bazı teşkilat üyeleri değişmezse metal yorgunluğu devam edecektir.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir