İçeriğe geç

Yeni Partiler Kurulacak Mı?

Ali Babacan’ın yeni bir parti kuracağı iddia ediliyor. Söz konusu iddianın yalanlanmaması da ihtimali artırıyor. Ahmet Davutoğlu’nun da başka bir parti kuracağı iddia ediliyor. Bu iddia da yalanlanmıyor.

Görünen o ki, iki ayrı parti kurulacak. Peki iki ayrı söylem mi olacak? Hayır. Ekonomi ve ifade özgürlüğü tartışılacak. Her iki parti de Avrupa Birliği’ne atıfta bulunacak. Anlaşılan, güç gösterisi yapılacak. Öyle ki, bir partinin nesi var? İki partinin güçlü imajı var.

Bu iki parti genel seçimler yaklaşınca, birleşir tek parti olur. Güçlerini birleştiren partilerin seçimde havası olur. İmajı kuvvetli olur. Bir partinin başkanı Eski Bakan Ali Babacan, diğerinin başkanı Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu. İki ayrı lider, iki ayrı parti. Bu işler hep hava işi.

İstanbul seçiminin yenilenmesinden dolayı cesaretlenen müstakbel parti başkanlarından biri, bayramdan sonra kendini gösterebilir. Açıklamalar yapabilir. Seçimi etkileyebileceğini göstermek istemektedir. Bayramdan sonra seçim süreci çok hareketlenir.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir